ختم قرآن عظیم الشان به مناسبت میلاد با سعادت پیغمبر بزرگوار اسلام صورت گرفت

Ezatullah_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۱ - ۱۵:۷
ختم قرآن عظیم الشان به مناسبت میلاد با سعادت پیغمبر بزرگوار اسلام صورت گرفت

اکادمی علوم، کابل: ختم قرآن العظیم الشان به مناسبت میلاد با سعادت پیغمبر بزرگوار اسلام حضرت محمد ﷺ روز یکشنبه مؤرخ ۱۱ عقرب سال ۱۳۹۹هـ.ش در اکادمی علوم افغانستان صورت گرفت.

بعد از ختم قرآن عظیم الشان سرمحقق دکتور عبدالظاهر شکیب رئیس عمومی اکادمی علوم پیرامون زنده گی حضرت محمد مصطفی ﷺ گفتند: رسول الله ﷺ در زمانی به دنیا آمد که هر طرف تاریکی، جهل بود، دخترهای خود را زنده به گور می کردند، سیاه پوست ها و انسان های ضعیف را به غلامی می گرفتند و به ارزش های اخلاقی و انسانی باورمند نبودند، پس نیاز به کسی بود که با این همه دشواری ها و مزخرفات مجادله بکند، پس الله متعال جهت از بین بردن این همه مزخرفات و تبلیغ توحید، عدالت، برابری و مساوات محمد ﷺ را برگزید. رسول الله ﷺ در این راه دشواری های فراوانی را پیمود، اما هرگز زمینگیر نشد و به سوی هدف خویش (دعوت) شتافت و رسالت خویش را به وجه احسن انجام دادند.

موصوف افزود، بدون شک که رسول الله ﷺ نسبت به همه ما تقوا دار، دارای اخلاق نیکو و صبر و شکیبایی بود و زندگی وی برای کسانیکه در جستجوی حقیقت هستند، یک نمونه است.

سپس معاون سرمحقق برهان الله نیازی معاون بخش علوم اسلامی اکادمی علوم در مورد بعضی از خصوصیات رسول الله ﷺ چنین فرمودند: صداقت یکی از صفات حضرت محمد ﷺبود و از این صفت هیچ یک از پیامبران گرامی مستثنی نبود. صداقت رسول خدا را حتی دشمنان سرسخت وی نیز تائید میکرد. صفت دیگر وی امانت داری بود که اهالی آن منطقه اموال خود را نزد رسول خدا به طور امانت می گذاشتند، و رسول الله ﷺ رسالت خویش را نیز به امانت داری به پایه اتمام رسانید.

به گفته وی، رسول الله ﷺ دارای صفات متعدد دیگر نیز بودند که از آن جمله میتوان صبور بودن، شجاعت و در معاملات خویش صادق بودن ایشان را نام گرفت.

این محفل مبارک با دعائیه به پایان رسید.